Сьогодні:

З 17 по 23 березня Український інститут книги проводить Національний Тиждень читання поезії. Цьогорічна тема Тижня читання — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся». Також 21 березня відзначатиметься Всесвітній день поезії. Поезія — це спосіб почути одне одного. Це можливість зафіксувати чужий досвід і знайти відгук на свій. У складні часи вона стає мостом між тими, чиї шляхи, здавалося б, розійшлися. Ми маємо дуже різні голоси: голоси цивільних, що проживають війну у своїх містах і селах, військових, які боронять нашу землю, вимушених переселенців та емігрантів різних хвиль, дітей, волонтерів, людей з різних куточків країни та світу. Але всі вони разом творять спільний голос – голос

9 березня - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ українського народу ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА. За свої 47 років життя він став художником, найвідомішим письменником в історії української літератури, а головне - борцем за незалежність України. Люди з різних країн світу шанують пам'ять Т.Г Шевченка, а для нас його пророчі слова актуальні і сьогодні - ...,,Борітеся- поборете! Вам Бог помагає! За вас правда , за вас слава і воля святая !" ...,, Поховайте та вставайте , кайдани порвіте і вражою злою кров'ю волю окропіте! ..." Стільки років пройшло, а ворог той же ! Боримось... бо ...,, Немає в світі України, немає іншого Дніпра..."


25 лютого відзначається День української жінки, також відомий як День українки, на честь народження видатної української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Це свято стає символом вшанування її спадщини та вагомого внеску у розвиток українського суспільства.

24 лютого - болюча і щемлива для кожного серця дата - річниця повномасштабного вторгнення до нашої держави. У цей день важливо ще раз нагадати хто ми є та що маємо робити для здійснення спільної мрії – ПЕРЕМОГИ. Важливо поговорити про те, хто насправді є нашими ворогами, а кому ми дякуємо і завдячуємо життям. Семикласники створили власні проєкти за віршем «Доньці» Павла Вишебаби. Цей вірш за лічені дні став вірусним та розлетівся мережею (перекладений 16-ма мовами світу), ставши одним із символів українського спротиву.

В першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
Читання дитині вголос також має безліч переваг. Воно допомагає розвивати навички мислення, зміцнює навички слухання і підвищує грамотність. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими. Читати – це модно!


8 січня, українському поету-шестидесятнику Василю Симоненку могло б виповнитися 90 років, натомість йому назавжди 28 років. Симоненко ніколи не був просто письменником — він був совістю свого народу, голосом, який говорив за всіх, хто боявся чи не міг. Вірші Симоненко поклали на музику Квітка Цісик, Джамала, Kozak System, Pivovarov, Піккардійська терція, Сестри Тельнюк, Марина Круть.

Заховались в бабусиній скрині на дні
Різні речі забуті, цікаві мені.
Хоч старенькі, але їм немає ціни.
Найрідніші для нашого роду вони.
Тут лежить полотна домотканий сувій
І цвіте вишиттям українським наш стрій.
І барвистий віночок, і два рушники,
Гребінець і намиста червоні разки.
Я усе розумію, хоча ще й мала -
Це святі обереги від лиха і зла.
У бабусиній скрині скарби немалі,

Найдорожчі, найкращі на цілій землі.

З 2 по 8 грудня 2024 р. Український інститут книги проводить Тиждень дитячого читання. Гасло цієї акції — «Світло історій». Ініціатива присвячена популяризації дитячої літератури та читання, як сімейної традиції. Ще одна можливість об’єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими.

90 років тому був виданий роман Уласа Самчука “Марія” - перший в українській літературі художній твір про Голодомор 1933 року.

Тисяча днів... Стільки триває наша героїчна боротьба, яка змінила кожного з нас.
1000 днів боротьби.
1000 днів болю.
1000 днів звитяги.
1000 днів страждань.
1000 днів незламності.
1000 днів горя.
1000 днів надії.
1000 днів відваги.
1000 днів слави.
На 1000 днів ближче до перемоги.
Україна була. Україна є. Україна буде.
Все буде ????????.

13 листопада виповнюється 135 років від дня народження Остапу Вишні (Павло Михайлович Губенко) — українському письменнику-гумористу. Він відомий своїми усмішками, поєднанням гуморески й фейлетону, яких написав понад дві тисячі. У 1920-х роках видавався майже півмільйонним тиражем. Неймовірний талант і неймовірна людина. У постаті Остапа Вишні поєдналися внутрішня доброта і відчайдушність, патріотизм і співпережиття, ніжність і трагізм. Він пережив заслання і переслідування, смерть дружини і нерозуміння сина. Він усміхався і залишався вірним — собі, рідним і державі!


5 жовтня виповнюється 115 років від дня народження українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю Богдану -Ігорю Антоничу. Творчість Богдана-Ігоря Антонича суголосна з поезією Волта Вітмена, Еміля Верхарна, Павла Тичини, вона є гордістю і окрасою української та світової літератури, справила значний вплив на українську поезію другої половини ХХ століття.

27 жовтня українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Свято нагадує про давність української мови, розвиток української писемності та загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Для п'ятикласників проведено бібліотечний урок "З історії виникнення бібліотек"

Триває Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки", що проходить 1–31 жовтня 2024 року у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Здобувачі освіти взяли участь у фотоконкурсі "Улюблена книга моєї родини".

ПИСЬМЕННИКИ-ЮВІЛЯРИ ВЕРЕСНЯ


ІВАН ПЕТРОВИЧ КОТЛЯРЕВСЬКИЙ (09.09.1769-10.11.1838) (255 років з дня народження), український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч.

ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ ДОВЖЕНКО (10.09.1894-25.11.1956) (130 років з дня народження), український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографа.

ПАВЛО АРСЕНОВИЧ ГРАБОВСЬКИЙ (11.09.1864-(160 років з дня народження), український поет, лірик, публіцист, перекладач.

МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ КОЦЮБИНСЬКИЙ (17.09.1864-25.04.1913) (160 років з дня народження) український письменник, громадський діяч, голова «Просвіти» в Чернігові

Scroll to top