Сьогодні:

Тисяча днів... Стільки триває наша героїчна боротьба, яка змінила кожного з нас.
1000 днів боротьби.
1000 днів болю.
1000 днів звитяги.
1000 днів страждань.
1000 днів незламності.
1000 днів горя.
1000 днів надії.
1000 днів відваги.
1000 днів слави.
На 1000 днів ближче до перемоги.
Україна була. Україна є. Україна буде.
Все буде ????????.

13 листопада виповнюється 135 років від дня народження Остапу Вишні (Павло Михайлович Губенко) — українському письменнику-гумористу. Він відомий своїми усмішками, поєднанням гуморески й фейлетону, яких написав понад дві тисячі. У 1920-х роках видавався майже півмільйонним тиражем. Неймовірний талант і неймовірна людина. У постаті Остапа Вишні поєдналися внутрішня доброта і відчайдушність, патріотизм і співпережиття, ніжність і трагізм. Він пережив заслання і переслідування, смерть дружини і нерозуміння сина. Він усміхався і залишався вірним — собі, рідним і державі!

27 жовтня українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Свято нагадує про давність української мови, розвиток української писемності та загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.

Триває Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки", що проходить 1–31 жовтня 2024 року у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Здобувачі освіти взяли участь у фотоконкурсі "Улюблена книга моєї родини".


5 жовтня виповнюється 115 років від дня народження українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю Богдану -Ігорю Антоничу. Творчість Богдана-Ігоря Антонича суголосна з поезією Волта Вітмена, Еміля Верхарна, Павла Тичини, вона є гордістю і окрасою української та світової літератури, справила значний вплив на українську поезію другої половини ХХ століття.

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Для п'ятикласників проведено бібліотечний урок "З історії виникнення бібліотек"

ПИСЬМЕННИКИ-ЮВІЛЯРИ ВЕРЕСНЯ


ІВАН ПЕТРОВИЧ КОТЛЯРЕВСЬКИЙ (09.09.1769-10.11.1838) (255 років з дня народження), український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч.

ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ ДОВЖЕНКО (10.09.1894-25.11.1956) (130 років з дня народження), український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографа.

ПАВЛО АРСЕНОВИЧ ГРАБОВСЬКИЙ (11.09.1864-(160 років з дня народження), український поет, лірик, публіцист, перекладач.

МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ КОЦЮБИНСЬКИЙ (17.09.1864-25.04.1913) (160 років з дня народження) український письменник, громадський діяч, голова «Просвіти» в Чернігові

День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину.
Як шила мати і вела пісень,
Сорочку гарну вишивала сину.
Лягав собі узор на полотні,
А мати шила і думки вплітала.
Так долю вишивала день при дні,
Щоб добра доля сина не минала.
А як же вишивала рушники
І дарувала дітям на дорогу…
Щоб діти подолали всі шляхи
Й верталися до рідного порогу.
В тих вишиванках думи і пісні,
Про щастя мрії, туга за синами,
Тривога вічна, гарні дні ясні,
До Бога звернення — молитва мами.

     День Європи відзначається щороку 9 травня і означає мир і єдність у Європі, визнання досягнень ЄС і бачення спільного майбутнього. Європейський Союз та його держави-члени святкують День Європи, як вшанування Декларації Шумана 9 травня 1950 року, адже саме вона заклала основи європейської інтеграції, стала початком створення Союзу європейських країн, заснованого на спільних цінностях та збереженні миру. 9 травня 2023 року Україна вперше відзначає День Європи разом з державами Європейського Союзу, і вперше  як країна-кандидат  на вступ  до ЄС. З  цієї  нагоди  із  шестикласниками  ліцею  проведено  інтерактивну   гру  «Шляхами  Європи:  відкриваємо  таємниці  країн»

 

Чорнобиля спомин гіркий
З роками стає все сумнішим
і згадуєш дим той гіркий
і друзів, які відійшли уже в вічність.
Спустошені села, коричневий ліс,
Залишені поле й сади,
пташиний де спів, дитячий де сміх?
У пам’яті все назавжди.
Хвилинами вічність тоді рахували,
не знаючи страху, у пекло ішли,
і вдень і вночі Ви світ рятували,
зробили усе, і Європу спасли.
Забувши про себе, дітей і родину,
здоров’я втрачали й життя.
Реактор своїми тілами закрили
в імя України, її майбуття.

Починаючи з 1967 року за ініціативою та рішенням Міжнародної ради дитячої книги 2 квітня, у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, відзначається Міжнародний день дитячої книги. Цей день нагадує про важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі. З нагоди цього свята для четвертокласників ліцею було проведено інтерактивну гру «Подорож Країною Книги», у бібліотеці діє виставка «У чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід».

Гаряче й глибоке Тарасове серце,
Й широке, немов синє море, –
То тихе й лагідне, як раннє озерце,
То грізнобурливе й суворе.

9 березня – особлива дата для українців: день народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу. Минає 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. З нагоди 210 річниці у бібліотеці ліцею діє виставка «Ти нам залишив прагнення високі, шляхи священні, по яких іти». Із шестикласниками проведено інтелектуальну гру «У пошуках Шевченка». У ході гри діти побували на станціях «Географічна розминка», «Поезія у серці», «Факт чи фейк?», «Доленосні роки», розгадали поезії, зашифровані у Хмарах слів, намалювали ілюстрації до улюблених поезій Шевченка.

Цей тиждень – особлива подія, яка охоплює Всесвітній день поезії, 21 березня, та відзначає роль поетів у нашій культурі. Поезія завжди була важливим камертоном наших почуттів, особливо у часи випробувань. Темою тижня поезії 2024 став "ДІМ", а гаслом – "Ріки незмінно течуть додому". Ця тема стала символом міцних зв'язків з Батьківщиною, навіть коли доля роз'єднує людей за тисячі кілометрів. Для кожного з нас "дім" - це не лише будівля, але й почуття приналежності, тепла і сили. З цієї нагоди з шестикласниками було проведено бібліотечний квест «Ріки незмінно течуть додому», а в бібліотеці діють виставки «Поезія – це завжди неповторність» та «Поети рідного краю».

25 лютого народилася перлина української поезії — Леся Українка. Її творчий спадок, життєві принципи і сила духу завжди будуть у пам’яті кожного українця. Красуня-Леся мала гострий розум та особливу харизму, яку вміло підкреслювала за допомогою одягу. Ми пам’ятаємо не лише її влучне слово, а й неймовірну харизму, яка проявлялася у характері та стилі. З нагоди свята шестикласники дізналися, якою була мода в епоху поетки та як одягалася наша Леся, завітавши на літературні гостини «Український бренд: перлина української поезії Леся Українка». А ще дізналися про квіти, яким присвятила поезії Леся Українка та створили «Лесин квітковий віночок». У бібліотеці діє виставка «Світло безсмертя Лесі Українки»

Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому». Марафон читання військової поезії. Поезію Богдана Щеглюка «Лист» читає бібліотекар Погожокриницького ліцею Роменської міської ради Сумської області Лимар Л.О.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд і найсильніший інструмент збереження та розвитку нашого матеріального й духовного спадку. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. У шкільній бібліотеці діють виставки «Живи, рідна мово, у творчому слові!» та «Не бійся заглядати у словник». Із п’ятикласниками проведено інтелектуально-розважальну гру «Я знаю українську!»

Scroll to top