Сьогодні:

Зміст статті

Шановні батьки!

Наші спільна взаємодія допоможе виховати емоційностійку, психологічного зрілу  Особистість з великої літери, стресостійку людину,  гідного члена суспільства,.

Допомога дорослих дуже потрібна в будь-якому віці.

А в реаліях сьогодення ВАЖЛИВА ЯК НІКОЛИ!

Три заповіді батькам, як виховувати дітей

Заповідь перша.  Вірити в безмежні можливості своєї дитини, який би   характер вона не мала. Дайте їй шанс і вона розкриється! 

Заповідь друга.     Вірити в себе,  Якщо віритимете  — у вас відкриються таланти, потрібні дитині від вас. Ви знайдете потрібні  слова, знайдете багато любові в серці.

Третя заповідь.  Вірити, що дитина — носій свого власного призначення. І що ваша дитина прийшла в сім’ю з метою, яка вам, дорослим, ще невідома.

Дитина може піти вашим шляхом або обрати свій, та вона не зобов’язана ставати відображенням ваших очікувань. Ви просто маєте створити умови, щоб діти знайшли себе, а заразом і шлях життєвий знайдеться.

 Рекомендації для батьків: «Забезпечення психічного здоров’я дитини»

Як потурбуватися про психічне здоров’я своєї дитини

  1. Активно слухайте і тільки потім радьте.
  2. Будьте терплячими.
  3. Розповідайте про свої почуття, визнаючи почуття дитини.
  4. Кажіть правду.
  5. Будьте прикладом здорової поведінки.
  6. Будьте передбачливими у своїх вчинках.
  7. Довіряйте дитині і вірте у неї.
  8. Задавайте відкриті питання.
  9. Приділіть у графіку час для сім’ї.
  10. Обіймайте дитину.
  11. Разом робіть вправи для розслаблення.
  12. Хваліть дитину за правильні рішення.
  13. Встановлюйте та дотримуйтесь кордонів дозволеного.
  14. Не ухиляйтесь від ігор та вправ.
  15. Живіть тут і зараз.
  16. Коли у дитини надлишок емоцій
  17. говоріть з нею спокійно.
  18. Пам’ятайте, що поведінка дитини – ключ до розуміння почуттів і потреб.


Деструктивні субкультури: що потрібно знати та як захистити свою дитину

У мережі останнім часом більше стає згадок про прихильників молодіжної субкультури та поширення її серед підлітків, яка проникла до нас з країни-агресора. Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об'єднуються у неформальні групи. Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку.

Поради для батьків

  • Спокійно, відкрито і прямо поспілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли буде до цього готова, не підганяти її.
  • Якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, батьки мають виявити якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; слід виявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
  • Потрібно опанувати інтернет-технології, мати власні акаунти в соцмережах, стати там другом своїй дитині.
  • Щотижня слід аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася.
  • “Познайомитися” з віртуальними друзями дитини, звертати увагу на фото й відео, що викликають її інтерес, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
  • Показати дитині, що батьки піклуються про неї, запропонувати провести разом час.
  • Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти її сильні сторони, допомогти побачити себе унікальною особистістю.
  • Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до батьків слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема, у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

У зону ризику виявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюють.

 Що можуть зробити батьки  для попередження залучення їхньої дитини до десткуртивних груп?

- Будувати довірливі стосунки. З цікавістю розпитувати, розмовляти. Подивитися, наприклад, ті самі аніме: не дивлячись на дивність художніх образів, там є гарні ідеї щодо дружби, родини тощо.

-Виховувати власним прикладом. Якщо в родині існує культура насильства і культура засудження, то і діти будуть прагнути до таких компаній. Коли вони будуть потрапляти туди, їм буде здаватися це нормою. Почніть із себе.

- Надавати альтернативу. Якщо дитина відвідує спортивні секції, творчі гуртки, благодійні заходи, то вона постійно зайнята. У неї є альтернативні варіанти компаній, які вона може обрати.


Корисні ресурси:

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області

Scroll to top